Pijawki - Studio Urody Idlaia

Terapia pijawkami

Podstawowe informacje

Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia – terapia pijawkami jest znaną od wieków metodą leczenia rozmaitych schorzeń. Dawniej kojarzona z upustami „złej krwi” w dzisiejszej medycynie przeżywa swój renesans.

Czym różni się ta pijawka od każdej innej?

PIJAWKA LEKARSKA (Hirudo medicinalis) produkuje w gruczołach ślinowych ogromną liczbę leczniczych substancji. Są to m. in. związki hamujące procesy krzepnięcia krwi, przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające. Substancje te wprowadzone do krwioobiegu działają nie tylko lokalnie w miejscu przystawienia pijawki, ale również ogólnoustrojowo. Unikalna kompozycja hirudozwiązków sprawiła, że stały się one „naturalnym lekiem” stosowanym w medycynie

Jakie jest jej podstawowe zastosowanie?

Żylaki, Hemoroidy, Nadciśnienie, Pajączki, Migrena, Paradontoza, Szumy uszne, RZS, trądzik, Bóle kręgosłupa,Bóle zatok, Zawroty głowy, Odchudzanie
Niedokrwienie kończyn dolnych
Choroby stawów i ich  zwyrodnienia,
Ponadto hirudoterapia ma dobroczynny wpływ na cały organizm:
poprawia sen, nastrój, uspokaja, podnosi odporność.

Jakich efektów się spodziewać?

Efekty terapii pijawką lekarską na pewno Cię zaskoczą. Oczywiście pozytywnie. 

Czy powinnam/powinienem się bać?

Absolutnie nie ma czego.
Zabieg jest bezbolesny, a nawet relaksujący. Pijawka stawiana jest w wybranym przez terapeutkę miejscu, więc to nie jest tak, że pełza sobie po ciele i szuka miejsca. Po przystawieniu pijawka wpuszcza substancje znieczulające, które powodują, że za chwilę o niej zapominamy.

Dla urody po zabiegu polecamy maseczkę. Wygładza, odżywia, ujędrnia skórę, likwiduje zmarszczki – taki naturalny botoks.

Czy to na pewno bezpieczne?

Pijawki są jednorazowego użytku – po zabiegu są utylizowane w alkoholu, zasypiają.
Artykuły higieniczne, rękawiczki i opatrunki też są jednorazowe.

Co najważniejsze – salon posiada odbiór SANEPIDu.